speedcubing PDF Print E-mail
Written by User   
Monday, 02 December 2013 10:33

Cześć! Jestem Tomek i chodzę do klasy Id naszego gimnazjum. Chciałbym Wam trochę opowiedzieć o mojej historii związanej z kostkami i o samych kostkach, czyli o speedcubing’u.

Wszystko zaczęło się od tego, że pewnego dnia z nudów przeglądałem różne filmiki na youtube. Przypadkowo natrafiłem na filmik jednego z youtuberów, który zajmował się speedcubingiem. Układał on tam kostkę na czas. Byłem tym trochę zaskoczony, że to wszystko dzieje się tak szybko. Widząc, że się da - postanowiłem spróbować! Zamówiłem swoją pierwszą kostkę na Allegro i… Wtedy rozpoczęła się gonitwa po domu z moją karteczką z algorytmami. Czy ich zapamiętanie sprawiało mi trudność? Może trochę, ale ćwiczenie czyni mistrza. Kostki układam już pół roku, mam ich kilka: 2x2x2, 4x4x4, dwie kostki 3x3x3, Mirror (czyli kostka, której części nie są równe (są niesymetryczne, gdy się ją ‘pomiesza’ zmienia kształt, nie przypomina prostopadłościanu), mam również kostkę, która ma 12 ścian (Megaminx) oraz piramidę (Pyradminx). Ciągle ćwiczę się i pobijam swoje rekordy.

Speedcubing to sport – polecam go wszystkim, którzy chcą spędzać swój wolny czas (w moim przypadku nie tylko ten ‘wolny’…) w sposób kreatywny i rozwijający umiejętność logicznego myślenia. Wszystkich zainteresowanych zapraszam również na mojego funpage’a na Facebooku: MrTomson. (https://www.facebook.com/MrtomsonxD?fref=ts)