Innowacja pedagogiczna PDF Print E-mail
Monday, 29 November 2010 18:04

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

„Język polski w cyberprzestrzeni”

W realiach współczesnego świata ogromną rolę odgrywa umiejętność komunikowania się i posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjnymi. Zaproponowana przeze mnie innowacja „Język polski w cyberprzestrzeni” pozwoli na rozwijanie kompetencji w tym zakresie. Jest propozycją dla uczniów, którzy żywo zainteresowani są językiem, jego dynamicznym rozwojem, nowoczesnymi sposobami komunikacji oraz chętnie poszerzą swoją wiedzę na temat miejsca, w którym żyją na co dzień.

Poprzez zaproponowane treści oraz podejmowane działania chcę zwrócić uwagę młodych ludzi, jak ważne staje się, szczególnie dzisiaj w obliczu różnych zagrożeń, świadome i rozsądne korzystanie z możliwości jakie daje komputer i Internet.

Warto również pamiętać o tym, parafrazując słowa Roberta Fishera autora książki „Uczymy jak myśleć”, że w dobie komputerów i telewizji warto jest myśleć, gdyż nikt nas w tym nie zastąpi.

ZAKRES INNOWACJI

Innowacja skierowana jest do uczniów klas I- III gimnazjum i obejmuje cały cykl kształcenia. Przewidywany czas realizacji: rok szkolny 2010/2011, 2011/2012 i 2012/2013.

Data rozpoczęcia: wrzesień 2010 r.

Data zakończenia: czerwiec 2013 r.

Zajęcia będę prowadzone w wymiarze 20 godzin lekcyjnych w roku szkolnym przez cały cykl kształcenia, łącznie 60 godzin lekcyjnych.

Elementem wspomagającym działania wynikające z realizacji innowacji „Język polski w cyberprzestrzeni” będzie platforma e-learningowa, jako dodatkowe miejsce komunikacji na płaszczyźnie nauczyciel – uczeń, uczeń – uczeń.

Joanna Kasprzyk