Different body languages and gestures of different countries PDF Print E-mail
Monday, 30 January 2012 22:12

Different body languages and gestures of different countries

Anglistki z naszego gimnazjum pani Magdalena Dudek i pani Małgorzata Mardyła – Witkowska
w dniach od 9 do 13 listopada gościły w jednym z naszych krajów partnerskich, będącym jednocześnie gospodarzem projektu w ramach programu Comenius  - Partnerskie Projekty Szkół, który realizujemy od września 2011. Chodzi o Włochy, a konkretnie o Mussolente k/Wenecji.

W programie wizyty znalazły się przed wszystkim odwiedziny we włoskich szkołach. Tamtejsi uczniowie zarówno ze szkół podstawowych jak i szkoły średniej przygotowali międzynarodowy apel i zaprezentowali swoje talenty aktorskie i muzyczne. Wszystko osnute wokół tematu „Mowa ciała i gestów w innych krajach”.

Nauczycielki poznały strukturę szkolnictwa włoskiego ze szczególnym uwzględnieniem organizacji bazy dydaktycznej oraz zaplecza. Wizyta była okazją do poznania nie tylko naszych włoskich, ale także hiszpańskich i brytyjskich partnerów.

Podczas oficjalnego spotkania ustalono także kierunki działań na przyszłość oraz podjęte zostały też decyzje dotyczące  terminów kolejnych wizyt w krajach partnerskich. Warto zaznaczyć, iż nasi partnerzy przyjadą do nas w październiku 2012. Czeka nas zatem nie lada wyzwanie!

Wszystkich zainteresowanych projektem zapraszamy na facebook:

Different body languages and gestures of different countries